Nová radnice, Denisovy sady, Brno

Příjemná vícejazyčná svatba v centru Brna, která se odehrála na Nové radnici. Takto jednoduše by šlo popsat většinu svateb, ale pokusím se to trochu rozepsat.

Den byl pro svatbu ideální, sluníčko lehce pod mrakem, příjemné denní teploty a hlavně milí svatebčané. Jako obvykle jsem na místo dorazil o hodinu dříve než svatebčané. Musel jsem si projít lokace a podívat se, co se od mého posledního focení na tomto místě změnilo. Nezměnilo se toho naštěstí moc, takže jsem se zbývající čas těšil na příjezd nevěsty a ženicha a pozoroval jiné svatební fotografy v akci. Musím říct, že to byla docela zábava. Jednak u některých kolegů poznáte, jaký mají přístup k focení, a za druhé, jak ovládají řemeslo. Musím říct, že to bylo velmi poučné.  Jeden známý fotograf říká, kopírujte a dívejte se, jak ostatní fotí a poučíte se. Za sebe můžu říct, že má pravdu.

Čekám a stále nikdo nejede. Najednou se podívám směrem k náměstí Svobody a nevěsta s ženichem si hbitým krokem kráčí k obřadní síni. Chvíli jsme čekali, něž dojedou hosté, a pak jsme společně vstoupili do obřadní síně a po 20 minutách bylo hotovo. Už před obřadem jsme udělali několik společných svatebních fotografií. Po obřadu proběhlo společné focení. Využil jsem zde i trochu cvičení na rovnováhu, kdy jsem stál na viklavém odpadkovém koši, protože se mi skupinka hostů nechtěla vejít do záběru. Svatební hosté asi kroutili hlavami, co je to za blázna. Před obědem novomanželů jsme se ještě vydali do Denisových sadů, kde jsme nafotili většinu společných svatebních fotografií. Je až s podivem, že se to povedlo, protože mně přišlo, že v době svatebního fotografování novomanželů bylo v Denisových sadech velké množství turistů.

Celé svatební fotografování jsem zakončil vyfotografováním zvyků při příchodu novomanželů do restaurace. Věřím, že si v restauraci pak dali určitě něco moc dobrého a byli rádi, že už jsem je propustil ze svých spárů :).

Rád bych jim tímto způsobem poděkoval za příjemně strávené odpoledne a doufám, že fotografie ze svatby udělají radost nejen v Evropě, ale i ve Spojených státech.error: