Hustopeče, Kurdějov, Jižní Morava

Fotograf, obzvláště na svatbě, má někdy pocit, že se čas smršťuje do jednoho bodu. Cítíte tu zřejmou relativitu času. V případě této svatby tomu bylo podobně. Začínalo se sice později, ale mně přišlo, že sotva to začalo, hned to skončilo. A to jsem se svatebčany strávil spoustu času. Když to shrnu, nejprve proběhl obřad v Kurdějově za kostelem, poté společné focení s hosty, raut, fotografování svatebních fotek novomanželů a pro mě den končil večerní zábavou novomanželů.

Jenže den nebyl tak jednoduchý, jak to vypadá. Když jsem dorazil do Kurdějova, což je vesnice kousek od Hustopečí, tak jsem se šel podívat, kde bude probíhat svatební obřad. Pak nastalo hledání restaurace, kde se mi ukrývá ženich a hosté, to už bylo náročnější. Prošel jsem vesnici křížem krážem. Ano, snoubenci mi na svatební schůzce označili na mapě místa, kde co je, ale to neodpovídalo realitě, takže jsem zoufale přemýšlel, kde asi budou. Zjistil jsem, že v Kurdějově je více restaurací než lidí na zahradách, takže zeptat se někoho bylo nemožné. Říkám si, je to skvělé, do obřadu zbývá 40 minut, takže se uvidíme asi až tam. Napadá mě, že je tady ještě jedna restaurace, kde jsem se nebyl zeptat. Vlezu do vnitřní části restaurace a tam nikdo. Najednou vychází ze dveří muž. Kdo je to? Toho neznám. Má sako, v takovém vedru? Jde ke mně a oslovuje mě. Aha už si vzpomínám, ženich. Takže vše dobře dopadá a může se jít fotit, ženit, pouštět slzy, objímat a vše co k svatbě patří.

Když se zaměřím na svatební fotografování, tak mi dalo celkem zabrat, protože počasí se se mnou nemazlilo. Chvíli svítilo ostré slunce, chvíli bylo zataženo. Nicméně mně to příroda oplatila krásně rozkvetlým polem s vlčím mákem, ve kterém jsme s novomanžely strávili malou chvilku. Poté jsme putovali na rozhlednu nad Hustopeči do mandloňových sadů a nakonec zpět za hosty.

Den utíkal tak rychle, že když jsem se podíval na hodinky, rázem byla spousta hodin a já se cítil dost unaven, takže byl čas skončit.

Moc děkuji novomanželům, že to šílené tempo se mnou vydrželi a že byli pro udělat si malý výlet po okolí. Moc rád bych jim poděkoval za nevšední  výslužku. Přeji vám spokojený společný život.error: